Klub Renault Espace

Pierwsze forum poświęcone Renault Espace i Avantime
Teraz jest 28 lip 2014, o 16:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 gru 2009, o 00:13 
Witam,
Po pierwsze chciałem się przywitać, bo to mój pierwszy post na forum.
Mam problem z zapalonymi kontrolkami na desce "Airbag", "P w trójkącie" i "Service".
Kontrolki te zapaliły się po wyłączeniu i po pewnym czasie ponownym włączeniu airbagu pasażera pokrętłem w schowku.
Po podłaczeniu do komputera mam tylko jeden błąd ciągle wyskakujący - uszkodzenie airbagu pasażera.
Czy moze mieć to związek z uszodzonym pokrętłem wyłącznika poduszki, czy raczej porozłączały się wtyczki pod siedzeniem (o tej możliwości wiem z opcji Szukaj).

Poza tym mój zestaw Cabasse od zakupu ma słaby bas, niemal go nie ma.
Czy możliwe, ze nie mam subwoofera, lub coś innego jest uszkodzone w radiu, jakieś odłączenie, czy też Cabasse fabrycznie nie ma basu i nie chodzi mi o potężne boom? Gdzie jest radio w aucie GE IV z 2004r, bo zmieniarkę i obsługę mam w schowku?

Samochód mam prawie dwa lata i dotąd problemów z nim nie było.

Ostatnio edytowano 16 gru 2009, o 19:16 przez Rafał75, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2009, o 00:34 
Witam

Co do airbagu to sie nie wypowiem ale P w trojkacie dotyczy bledu hamulca recznego.
Czy przypadkiem nie uzyles awaryjnego zwolnienia tego hamulca?

Co do audio to jak wygladaja ustawienia bass i treble?
Samo radio jest najprawdopodobniej pod fotelem kierowcy.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2009, o 10:36 
Forumowicz

Imię:
RokProdukcji: 2004
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Grand: Tak
LPG: Tak
Soprany i basy ustawia sie pilotem na podczerwień, ten przy kierownicy nie oferuje takich ustawień, przynajmniej jest tak w mojej wersji (wszystko w bagażniku).

Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2009, o 19:06 
Do matts300:
Tak, niedawno wpadłem na pomysł, by sprawdzić jak działa awaryjne zwolnienie hamulca ręcznego. Być może kontrolka od poduszki i serwis palił się wcześniej i ten od poduszki doszedł później.
Komputer (ogólny, w warsztacie typu złota rączka) nie wykazuje nic oprócz błędu poduszki pasażera.

Do paweldm:
Wiem jak ustawić basy i soprany, ale to nadal brzmi słabo, bez dołu. W wielu autach niższej klasy podstawowe radio gra pełniejszym basem. Chyba, że mam wersję dla melomanów z awersją do popu :-)
W bagazniku pod lewym otwieranym boczkiem?
Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2009, o 01:00 
Forumowicz

Imię:
RokProdukcji: 2004
Moje auto: Espace IV 3.5 V6 24V V4Y
Grand: Tak
LPG: Tak
Masz jeszcze opclę LOUD, która podbija basy, również włączane z pilota. A tak nawiasem nagłosnienie w wersji nawet cabasse jest do dupy. Wcześniej miałem zafirę i na standartowych głosnikach po wymianie radia na pionierka było super piękny bas. Z moich przemysleń wynika, iż w espace cały efekt psuje radio, które ma za małą moc. Osobiście zastanawiam się nad podłączeniem wznacniacza chociaż do przednicg głosników i być może wrzucenie subwoofera.

Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2009, o 01:22 
Witam.
Komputer np. Bosch podlaczony poprzez OBD II zazwyczaj pokaze podstawowe informacje o stanie elementow wykonawczych np airbag, lecz nie bedzie w stanie zaingerowac w system auta (dlatego najprawdopodobniej widzisz blad poduszki, a kasowanie bledu nie rozwiazuje problemu, o ile z przelacznikiem wszystko jest ok), co do recznego to taki uniwersalny komp wogole bledu moze nie widziec. Polecalbym podlaczenie do CLIP-a (czyli kompa serwisowego Renault w ASO, albo u kogos kto takowym dysponuje).

Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]